Cyberterroryzm i problemy bezpieczenstwa informacyjnego we wspolczesnym swiecie spis tresci

Zagrożenie wybuchem w mieszkaniu pracy lub innych pomieszczeniach publicznych jest kwestią, która nie potrafi żyć bagatelizowana. Prawo budowlane wymaga szeregu zabezpieczeń przeciwwybuchowych w takich miejscach oraz niestosowanie się do niego że żyć przyczyną poważnej tragedii. Miejsca o szczególnym narażeniu na drogę eksplozji to różne zakłady i hale produkcyjne. Jest tam wszystko, czego trzeba aby doszło do nieszczęścia: przydatne są palne gazy przetrzymywane z butlach o wysokich pojemnościach, źródła ognia, nierzadko niedostateczna wentylacja. Wszystko to sprzyja możliwości wystąpienia eksplozji.

W pomieszczeniach opisanych powyżej należy stosować dodatkowe środki ostrożności. Niezmiernie znaczące są regularne przeglądy maszyn i usuwanie wszelkich skaz na bieżąco. Jeśli na przykład zużyte zostaną szczotki w silniku elektrycznym, nastąpi w nim silne iskrzenie, kilkunastokrotnie większe niż przy odpowiedniej pracy. Do explosion safety zaliczamy również szczegółową kontrolę wszystkich butli i pojemników zawierających łatwopalne gazy i substancje. Nieszczelna butla z wybuchowym gazem mogłaby bardzo łatwo napełnić nim umieszczenie na końcu, że przybyło do wybuchu. Mimo, że gazy najczęściej muszą stać połączone z powietrzem w prawdziwym stężeniu żeby mogło dojść do eksplozji, to dalej nie można tego przedmiotu bagatelizować.

Inna sprawa w zabezpieczeniu to wiązanie specjalnych opraw oświetleniowych, a jeszcze włączników światła. Każde zapalenie oświetlenia powoduje przeskok iskry w kontakcie, na skutek zwiększonego poboru prądu przez lampę w pierwszej porze jej produkcji. Mówi to również lamp żarowych jak i świetlówek. Taka iskra to całkiem dużo, by w obecności palnego gazu zainicjować wybuch. Stosowanie specjalnych przeciwwybuchowych opraw i przełączników znacznie obniża to ryzyko, ale jeszcze najważniejszym jest kwestia bezpiecznego przechowywania gazów i substancji łatwopalnych oraz wybuchowych.